Programy profilaktyczne

ŻYJMY ZDROWO!!!

W naszej szkole troszczymy się o zdrowie w rozmaity sposób. Z nastaniem wiosny podczas długich przerw na boisku szkolnym rozbrzmiewa muzyka. Ulubionym tańcem naszych gimnazjalistów jest „Belgijka”, którą wykonujemy już kolejny sezon, ale są też inne, np. „Makarena” czy muzyka country. Taka forma spędzania czasu na przerwach jest miła, dotlenia organizm, a jednocześnie zaspokaja potrzebę ruchu i służy zdrowiu.

Od wielu lat włączamy się w rozmaite działania profilaktyczne ujęte w Szkolnym Programie Profilaktyki. Realizujemy np. programy wskazane przez Powiatową Stację Sanitarno – Epidemiologiczną.  W bieżącym roku szkolnym są to:

Inne działania szkoły w zakresie promocji zdrowia realizowane w szkole w tym roku to:

- „Tramwaj zwany nienawiścią”

- „ Trollololo”

- „ Homo mutus”