rekrutacja klasa pierwsza

1. Poniżej przedstawiam wykaz ulic należących do obwodu Szkoły Podstawowej nr 2 – zgodnie z uchwałą nr V/49/2019 Rady Miejskiej w Wolsztynie z dnia 27 lutego 2019 r.

w Wolsztynie

ul. Wschowska 15

64-200 Wolsztyn

ulice: Asnyka, Drzymały, Gajewskich, Kręta, Lipowa, Nowa, Parkowa, Powstańców Wielkopolskich od nr 1 do nr 32, Plac Kościuszki, Prusa, Słoneczna, Strzelecka, Wschowska, Źródlana;

od klasy IV ulice: Cicha, Działkowa, Energetyczna, Garbarska, Hoene – Wrońskiego, Jasna, Jujki, Komorowska, Okrężna, Osiedlowa, Piękna, Pogodna, Edwarda Przymuszały, Rożka, Różana, Sadowa, Spacerowa, Spokojna, Wiśniowa, Zielona, Żegockiego, Żwirowa;

od klasy IV miejscowości:

Komorowo, Karpicko, Nowe Tłoki;

2. Na podstawie zarządzenia nr 11.2024 Burmistrza Wolsztyna z dnia 16 stycznia 2024 r. postępowanie rekrutacyjne do kl. I na rok szkolny 2024/2025 rozpoczyna się od 1 marca 2024 r. i trwa do 15 marca 2024 r. (dotyczy dzieci z obwodu).
Rodzice kandydatów przesyłają kartę zgłoszenia dziecka do klasy pierwszej drogą elektroniczną na adres: sekretariat@sp2wolsztyn.pl – druk do pobrania TUTAJ.

Kolejne czynności rekrutacyjne przedstawiają się następująco:

-       do 22 marca 2024 r.  – weryfikacja wniosków o przyjęcie do kl. I przez komisję rekrutacyjną,

-       29 marca 2024 r.  – podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych,

-       od 2 kwietnia do 12 kwietnia 2024 r.  – potwierdzenie przez rodzica kandydata woli przyjęcia w postaci pisemnego oświadczenia (druk do pobrania TUTAJ; proszę przesłać drogą elektroniczną),

-       15 kwietnia 2024 r.  – podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych.

Uwaga!

W przypadku wolnych miejsc odbędzie się postępowanie rekrutacyjne uzupełniające – w terminie od 22 kwietnia 2024 r. do 26 kwietnia 2024 r.

Komunikat dla Rodziców przyszłorocznych pierwszoklasistów spoza obwodu

1. Istnieje możliwość składania wniosków o przyjęcie do klasy I w roku szkolnym 2024/2025 od 22 kwietnia 2024 r. do 26 kwietnia 2024 r.

2. Weryfikacja wniosków odbędzie się w terminie do 6 maja 2024 r.

3. Podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych nastąpi 10 maja 2024 r.

4. Potwierdzenie przez rodzica kandydata woli przyjęcia w postaci pisemnego oświadczenia – w terminie 13 – 15 maja 2024 r.

5. Podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych nastąpi 17 maja 2024 r.

UWAGA!

Przypominam, że dla dzieci spoza obwodu istnieją dodatkowe dokumenty:

- oświadczenie ad. rodzeństwa,

- oświadczenie ad. lokalizacji miejsca pracy rodziców.

Jeżeli powyższe sytuacje dotyczą Państwa dziecka i dotychczas nie zostały przesłane oświadczenia, proszę o pilne uzupełnienie dokumentacji.

Aleksandra Nowak

Szanowni Państwo, przedkładam następujące załączniki – skierowane do Rodziców przyszłorocznych pierwszoklasistów:

1)     Dla dzieci z obwodu szkoły i spoza obwodu:

2)     Tylko dla dzieci spoza obwodu szkoły:

Aleksandra Nowak

Wydrukuj tekst...