Statystyka
26.04.2024 11:37
Osób online: 2

Gimnazjum nr 1

 

 W 1999r. w oparciu o wprowadzoną reformę oświaty w całej Polsce powstały gimnazja. W naszej gminie były to cztery placówki. Gimnazjum nr 1 przy ulicy Wschowskiej 15 powołano do życia na mocy uchwały Rady Miejskiej w Wolsztynie z dnia 25.02.1999r.

1 września 1999r. Pan Dyrektor Stanisław Warguła ogłasza uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego - pierwszego roku w historii gimnazjum. W skład grona pedagogicznego wchodzili wówczas: Bożena Kłosowska, Mirosława Filipowiak, Zbigniew Kłosiński, Grzegorz Wawrzynowicz, Dorota Bartkowiak, Justyna Domagalska, Alicja Czaja, Lucyna Bobińska, Jolanta Perska, Wiesława Masztalerz, Urszula Nowak, Anna Śnita, Urszula Kraśkiewicz, Ilona Ptak, Lucyna Nowak, Lidia Bergier, Stanisław Warguła, Alicja Czeszak, Jolanta Nędzewicz, Maria Buła, Janusz Lorenc.

Grono Pedagogiczne - czrerwiec 2000r

Zarówno ten pierwszy rok, jak i kolejne lata przyniosły wiele radości i satysfakcji. Uczniowie naszej szkoły wielokrotnie kwalifikowali się do wojewódzkich konkursów przedmiotowych, a zdobycie tytułu laureata jest bardzo prestiżowym osiągnięciem. 17 uczniów zdobyło tytuł finalisty. Dotyczy to języka polskiego, matematyki, języka angielskiego, historii, biologii, geografii i fizyki. Spośród finalistów tytuł laureata przypadł następującym gimnazjalistom:

2002r. - Magdalena Krajewska - laureat z matematyki

2007r. - Michał Szlachciak - laureat z języka polskiego i historii

2009r. - Kamil Rozynek - laureat z biologii

 

Również laury na szczeblu ogólnopolskim zdobywaliśmy w kolejnych edycjach konkursu „Europa w szkole", nad którym honorowy patronat objął Prezydent Rzeczypospolitej. Szczególnie bogaty okazał się dla nas rok 2000, kiedy to pięcioro gimnazjalistów znalazło się w gronie laureatów, a szkole, jako jedynej w kraju, przyznano nagrodę pieniężną.

 

Ogromna liczba laurów dotyczy konkursów poetyckich i literackich. Na, szczególną uwagę zasługuje wręcz lawina nagród w ogólnopolskim konkursie poetyckim organizowanym przez Zarząd Główny TPD w Warszawie. Od 2000r. nagrodzono 20 naszych uczniów.

 

Spektakularne sukcesy dotyczą także sportowców. Piłka ręczna, badminton, lekkoatletyka - to dziedziny, w których wychowaliśmy mistrzów.

2001/2002

- III miejsce w Wojewódzkim Drużynowym Turnieju Badmintona

- III miejsce w Wojewódzkim Finale LA w rzucie oszczepem

- IV miejsce w Wojewódzkim Finale LA w skoku wzwyż

2002/2003

- III miejsce w Wojewódzkim Drużynowym Turnieju Badmintona

- II miejsce w Wojewódzkim Finale LA w rzucie oszczepem

- II miejsce w Wojewódzkim Finale LA w skoku wzwyż

- III miejsce w Wojewódzkim Finale LA w skoku w dal

- I miejsce w Mistrzostwach Wielkopolski w piłce ręcznej Młodzików

- V miejsce w Mistrzostwach Polski w piłce ręcznej Młodzików

2003/2004

- I miejsce drużyny szkolnej chłopców w piłce ręcznej w Mistrzostwach Województwa Wielkopolskiego

- II miejsce drużyny szkolnej chłopców w badmintonie w Mistrzostwach Województwa Wielkopolskiego

- III miejsce drużyny szkolnej chłopców w piłce ręcznej w Ogólnopolskim Turnieju Piłki Ręcznej

2004/2005

- I miejsce drużyny szkolnej chłopców w piłce ręcznej w Mistrzostwach Województwa Wielkopolskiego

 

2005/2006

- I miejsce drużyny szkolnej chłopców w piłce ręcznej w Mistrzostwach Województwa Wielkopolskiego

2007/2008

- II miejsce drużyny szkolnej chłopców w piłce ręcznej w Finale Wojewódzkim IX Gimnazjady

2008/2009

- III miejsce drużyny szkolnej chłopców w piłce ręcznej w Finale Wojewódzkim X Gimnazjady

- III miejsce drużyny szkolnej chłopców w województwie w sztafetowych biegach przełajowych

- II miejsce drużyny szkolnej w Wojewódzkim Turnieju Badmintona.

 

Do kalendarza Gimnazjum nr 1 na stałe weszły również pewne przedsięwzięcia. Niewątpliwie należy tu wspomnieć o Dniach Nauki, które zainicjowała pani mgr Hanna Budzińska w 2002r. wtedy to odbyły się one po raz pierwszy z przedmiotów matematyczno - przyrodniczych. W kolejnych latach akcentowaliśmy nauki humanistyczne i kulturę fizyczną. Ten cykliczny układ pozostał do dziś, a niezwykłe lekcje w formie sympozjów naukowych czy udziału w wykładach i zajęciach warsztatowych na UAM w Poznaniu pozostaną na długo w pamięci gimnazjalistów.

Nasz dorobek dydaktyczny prezentowaliśmy w 2004r. na Targach Edukacyjnych w Poznaniu, a efektem tego był udział naszych gimnazjalistów w polsko - niemieckich Targach Młodzieży we Frankfurcie nad Odrą.

Targi Edukacyjne we Frankfurcie 2004r

 

Gimnazjalisci na Targach Edukacyjnych 2004r

Nie możemy tu również zapomnieć o wielkim święcie, jakie obchodziliśmy w naszej szkole - a mianowicie we wrześniu 2005r. zostało nadane naszemu gimnazjum imię Tadeusza Kościuszki. Dzień ten rozpoczęliśmy uroczystą mszą świętą w kościele p.w. św. Józefa. Następnie grono pedagogiczne z uczniami i zaproszonymi gośćmi przeszło na teren szkoły, gdzie odbył się apel i program artystyczny.

 

Uroczystość nadania szkole imienia 2005r

 

Uroczysta msza w kościele pw.Św.Józefa 2005r

Ważnym był również dla nas rok 2007, kiedy to po wielu latach pracy w szkole przeszedł na zasłużoną emeryturę pan dyrektor mgr Stanisław Warguła. Pożegnaniom i łzom nie było końca. Nowym dyrektorem naszego gimnazjum została pani mgr Lucyna Bobińska, która tę funkcję sprawuje po dzień dzisiejszy.

W roku szkolnym 2008/2009 przystąpiliśmy do realizacji programu e-szkoła Wielkopolska, którego cel to wdrażanie nowoczesnych technologii informatycznych i nauczania e-learningowego.  Efektem pracy zespołów uczniowskich, pracujących pod czujnym okiem nauczycieli, było 5 projektów, które  zostały ocenione przez pracowników naukowych UAM w Poznaniu. Grupa uczniów pod opieką mgr Ilony Ptak oraz mgr Bogusławy Filip, prowadzaca projekt "Bez pyry ani rusz" znalazła się w gronie nagrodzonych.

 

2009/2010

Grono pedagogiczne - wrzesień 2009r.

Rok szkolny 2009/2010 przeszedł już do historii. Należał on do wyjątkowo udanych. Nasza szkoła zrealizowała wiele projektów, przeprowadziła mnóstwo zbiórek na rzecz potrzebujących oraz brała udział w wielu konkursach przedmiotowych. Jak zwykle nie zabrakło laureatów, cennych nagród i łez radości. Najlepszym absolwentem roku została Olga Banaszyńska, która na swoim koncie miała liczne sukcesy, m.in. otrzymała nagrodę w II Edycji Ogólnopolskiego Konkursu National Geografic i Nowej Ery oraz została laureatką Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Historii. Największym jednak sukcesem okazał się udział w projekcie e-szkoła Wielkopolska.


Wydrukuj tekst...

 


Wydrukuj tekst...
Dziennik elektroniczny
Dziennik
Jadłospis
Jadłospis
BIP
Biulety Informacji Publicznej
Kalendarz
Zobacz cały rok
.
Dziennik



Archiwum poprzedniej strony Gimnazjalnej
Copyright © www.sp2wolsztyn.pl 2017 - 2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.
"Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia"

stat4u