Dodano: 2023-04-26, FINAŁY WOJEWÓDZKIE W DRUŻYNOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

Ogromna liczba uczniów z Wielkopolski zjechała się w dn. 20.04. do Żerkowa, aby wziąć udział w Finałach Wojewódzkich w Drużynowych Biegach Przełajowych. Na tej wymagającej trasie typowej dla przełajowców, nasi uczniowie pokazali się z bardzo dobrej strony. I tak: Drużyna dziewcząt w składzie: Julia Kasperowicz, Dominika Gmerek, Michalina Sołtysiak, Marcela Mączka, Kamila Skorupińska, Emilia Kaczmarek oraz Luiza Kaczmarek zajęła 10 miejsce na 59 drużyn. Na Mistrzostwach startowali też uczniowie, którzy za swój dobry występ w powiecie uzyskali awans indywidualny. Wśród nich wspaniały występ zaliczyła Antonina Pańczyszyn zajmując 13 miejsce w stawce ok. 200 zawodniczek. Na bardzo dobrej 29 pozycji zameldowała się Julia Kasperowicz. Pozostałe lokaty naszych sportowców: Aleksandra Darcz (kl. 4) miejsce 70, Wiktor Walkowiak miejsce 55 i Nikodem Wawrzyński miejsce 62. To są dobre rezultaty jeżeli weźmie się pod uwagę, że w każdej kategorii wiekowej startowało 200 sportowców. Kolejne wyzwania czekają. Niech te doświadczenia procentują i przynoszą kolejne sukcesy.