Dodano: 2021-06-22, WYCIECZKA Z NIESPODZIANKĄ KLAS 6C I 6E

W poniedziałek 21 czerwca klasy 6c i 6e pojechały na wycieczkę do Puszczykowa i Rogalina. Uczniowie z zaciekawieniem obejrzeli pamiątki z licznych podroży Arkadego Fiedlera. Były to eksponaty prawie z całego świata. Duże miejsce zajmują wśród nich piękne egzotyczne motyle, jadowite pająki i nietoperze, a w akwarium pływa pirania, która z racji swego wieku nazywana jest pieszczotliwie babcią. Następnie uczniowie spoczęli w piramidzie wybudowanej na wzór egipskiej Cheopsa. Ma ona bardzo dobry wpływ na zdrowie, a jak się okazało na zachowanie. Cała grupa po chwili siedziała w ciszy i słuchała pani przewodnik. Młodzież zwiedziła również replikę okrętu Krzysztofa Kolumba oraz salę poświęconą Dywizjonowi 303. Uczniowie mogli podziwiać słynnego myśliwca Hawker Hurricane MK I w skali 1:1, na którym w 1940 roku latali polscy piloci.
     W Rogalinie w czasie spaceru po parku spotkała uczniów wspaniała niespodzianka. Swój program kręcił znany wszystkim podróżnik kulinarny Robert Makłowicz. Udało się zrobić z nim zdjęcie. Wszyscy byli zachwyceni! Można więc powiedzieć, że wyjazd upłynął pod hasłem podróży dawniej i dziś.