21.04.2024 15:56

Dodano: 2020-10-05, DZIEŃ CHŁOPAKA NA SKANSENIE

Dnia 1 X 2020 roku uczniowie klas VIc i VIe wraz z wychowawczyniami pieszo udali się na wycieczkę do Skansenu Budownictwa Zachodniej Wielkopolski. Po zwiedzeniu obiektów m.in. karczmy, chaty wiejskiej z początku XIX wieku, chaty parobka,  uczniowie przystąpili do pieczenia  kiełbasek, bułek i ziemniaków. Prawdziwym rarytasem okazały się pianki  opiekane nad ogniskiem. Po konsumpcji dziewczyny wręczyły prezenty z okazji Dnia Chłopaka i przeprowadziły różne konkurencje i zagadki, dotyczące znajomości klasy. Na zabawach czas szybko minął. Wszyscy zmęczeni, ale radośni wrócili do szkoły i domu.

Gim 1 Wolsztyn Gim 1 Wolsztyn