08.04.2024 06:27

Dodano: 2021-09-12, WYCIECZKA W RAMACH FESTIWALU NAUK PRZYRODNICZYCH

W ramach Festiwalu Nauk Przyrodniczych organizowanego w naszej szkole, w czwartek 9 września, uczniowie z klas 7e i 8d udali się na wycieczkę. Wybraliśmy się  do powstałej w 1987 roku przy Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej oczyszczalni ścieków. Początkowo przyjmowała ona tylko ścieki zakładowe. Po rozbudowie w roku 1993 powiększyła swoją działalność o przyjmowanie innych rodzajów ścieków z terenu Gminy Wolsztyn .

Dowiedzieliśmy się, że są trzy formy oczyszczania: mechaniczna, biologiczna i chemiczna. Mieliśmy okazję zapoznać się kolejno z etapami oczyszczania od pierwszego, czyli oddzielenia większych odpadów do higienizacji wapnem i wypuszczenia czystej wody do pobliskiego jeziora Berzyńskiego. Pod koniec wizyty zobaczyliśmy stawy, w których hodowane są karpie. Było to bardzo mile spędzone popołudnie.

Kinga Taciak i Agata Kotlarska 8D

Gim 1 Wolsztyn   Gim 1 Wolsztyn