21.04.2024 15:56

Dodano: 2021-04-06, CO W MARCU W ŚWIETLICY PISZCZAŁO

W marcu jak w garncu. Dla każdego coś fajnego.

Świętowaliśmy bardzo ważny dzień czyli Dzień Kobiet. Z tejże okazji nasi koledzy przygotowali dla nas cukierkowe motylki. Wykonaliśmy również gazetkę z okazji Dnia Mężczyzny. Nauczyliśmy się kilku nowych technik: barwienia pisakami ręcznika kuchennego, z czego wyszły piękne kolorowe kwiaty oraz malowaliśmy na złotku aluminiowym. Przeprowadziliśmy doświadczenia i eksperymenty, o których już wspominaliśmy. Przechodziliśmy ścieżkę sensoryczną. Ależ było wesoło, ale jeszcze więcej to było sprzątania, gdy kukurydza wysypała się z pojemników. Podziwialiśmy kaczeńce i  lilie z papieru, które otwierały się w naszym wiosennym stawie w misce. Wykonaliśmy piękne wiosenne ozdoby: witraże i obrazki na talerzykach tekturowych. Bardzo fajnie bawiliśmy się podczas zakładania wiosennego ogródka. Posadziliśmy cebulkę aby wyrósł nam szczypiorek. Ucieszyliśmy się gdy od pana listonosza otrzymaliśmy naszą drugą kartkę w ramach wymiany pocztówkowej z miejscowości Biecz. Zdobyliśmy wyróżnienie w konkursie “Pożegnajmy zimę ze swoją Marzanną”, organizowanym przez WDK. Byliśmy na ciekawej lekcji w warsztacie szkolnym, gdzie pan Janek opowiedział nam o dziwnych dla nas narzędziach np. zademonstrował do czego służył kiedyś strug. Pod koniec marca zaczęliśmy wykonywać ozdoby wielkanocne, które niestety musieliśmy przerwać ze względu na przejście na zdalne nauczanie. Mamy jednak nadzieję, że już niedługo spotkamy się w murach naszej szkoły i znowu razem zrobimy coś fajnego. Pozdrawiamy. Świetliki.