08.04.2024 06:27

Dodano: 2020-01-13, WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

12 stycznia 2020 roku odbył się w całej Polsce 28 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a w Wolsztynie włączono się w zbiórkę po raz 26. Około 140 wolontariuszy z wolsztyńskich szkół podjęło się trudu zbierania datków. Już od wczesnych godzin rannych można było spotkać grupę młodzieży, którzy wyposażeni w puszki i identyfikatory, przemierzali ulice naszego miasta. Akcję wsparli również uczniowie z naszej szkoły w liczbie 35, którzy sumiennie, z ogromnym poświeceniem zbierali pieniążki. Jednak to nie wszystko, podczas całego dnia można było uczestniczyć w licznych imprezach organizowanych w mieście. Można tu wymienić choćby kąpiel w zimnym jeziorze, bieg szlakiem żurawim, liczne koncerty i licytacje. Wolsztyński sztab zgromadził pokaźną kwotę: 170 388 zł.  Wolontariusze naszej szkoły uzbierali: 20 360 zł. Rekordową kwotę do puszki zebrał nasz uczeń z klasy VIc - Jakub Adamczewski: 2001 zł. Kolejny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy udowodnił, jak wielkie serce mają wolsztyniacy, a my, mimo że jeszcze „mali”, potrafimy zdziałać wielkie rzeczy.

Emilia Buśko

Gim 1 Wolsztyn Gim 1 Wolsztyn Gim 1 Wolsztyn