21.04.2024 15:56

Dodano: 2019-11-05, "Z RÓŻAŃCEM PRZEZ ŻYCIE"

28 października w Szkole Podstawowej nr 1 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Powstańców Wielkopolskich w Wolsztynie odbył się Dekanalny Konkurs: „Z różańcem przez życie”. Celem konkursu było oddanie czci Matce Bożej, uczczenie peregrynacji obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej w Archidiecezji Poznańskiej oraz 20 – lecia beatyfikacji ks. Józefa Kuta, dawnego proboszcza parafii w Gościeszynie, który zginął w Dachau w 1942 r. Wzięło w nim udział  osiem szkół z dekanatu wolsztyńskiego. Naszą placówkę reprezentowali uczniowie: Zuzanna Wasiołek i Dawid Braun z klasy 8c oraz Mateusz Jędrzejewski z klasy 8a.  Uczestnicy konkursu drużynowo odpowiadali na pytania dotyczące modlitwy różańcowej, ikony Matki Bożej Częstochowskiej, znajomości tekstów biblijnych, biografii bł. ks. Józefa Kuta oraz uroczystości dotyczącej Nawiedzenia Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w Poznaniu. Drużyny wykonywały też wspólnie zadania, w których należało wykazać się pomysłowością oraz współpracą między sobą. Ostatecznie Zuzia, Dawid i Mateusz stanęli na podium, zajęli III miejsce. Bardzo się cieszymy i gratulujemy sukcesu!

Opracowała Marta Lorenz

Gim 1 Wolsztyn