08.04.2024 06:27

Dodano: 2019-09-02, ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

Punktualnie o godzinie ósmej w poniedziałkowy poranek, 2 września, rozpoczęło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego. Pani Dyrektor -Lucyna Bobińska przywitała po wakacjach wszystkich powracających – nauczycieli i uczniów - oraz nowo przybyłe do naszej szkoły klasy IV, VII i I! Od dwudziestu lat mury naszej szkoły nie widziały pierwszoklasistów, więc czekało ich wyjątkowo sympatyczne przyjęcie.

Wszystkie nowe dzieci za udzielenie prawidłowych odpowiedzi na pytania zadane przez przedstawicieli grona pedagogicznego otrzymały kamień filozoficzny, który w sekretariacie… ekhem, Pokoju Magii, mogły wymienić na coś słodkiego. Czekała ich też wyjątkowa wycieczka po tajemnych korytarzach szkoły, na której dowiedzieli się, którędy do Szkolnego McDolands’a, gdzie znajduje się Komnata Tajemnic czy Okno na świat.

Pierwsze powakacyjne chwile umilili uczniowie i uczennice, którzy pod kierunkiem pań: Mirosławy Filipowiak, Bogusławy Filip i Justyny Domagalskiej przygotowali program artystyczny. Wsparciem służyli nasi absolwenci, za co serdecznie im dziękujemy.

Wszystkim życzymy udanego startu w nowy rok, głów otwartych na wiedzę, a serc na nowe wyzwania.

Aleksandra Stachura-Grzegorek

Gim 1 Wolsztyn Gim 1 Wolsztyn