21.04.2024 15:56

Dodano: 2019-06-16, PIĘKNY FINAŁ WOLONTARIACKICH ZMAGAŃ….

Wśród wyróżnionych laureatów znalazły się uczennice naszej szkoły: NIKOLA BRZEZIECKA i ALEKSANDRA KAROLEWSKA z klasy VIIIC.   Wolontariuszki chodziły systematycznie pomagać do jednego z wolsztyńskich przedszkoli, odwiedzały chorą (leżącą) 10-letnią dziewczynkę, a także angażowały się w akcje typu: „Dziewczynka z zapałkami”, Świąteczna zbiórka żywności, kartka wielkanocna na rzecz chorych dzieci z Fundacji „Sursum corda”, przybory szkolne dla dzieci z Kamerunu, WOŚP.          Uroczystość miała podniosły, ale zarazem prawdziwie przyjacielski charakter.  Było wiele radości, mnóstwo uśmiechów i szczera życzliwość. Tę wspaniałą galę rozpoczęły Siostry ze Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Miłości, które specjalnie przybyły, by opowiedzieć o przesłaniu ich świętej założycielki. Jednym z punktów programu było zwiedzanie z przewodnikiem wspaniałej Świątyni  Opatrzności Bożej oraz Panteonu Wielkich Polaków.A potem to już było uroczyste nagradzanie, dyplomów wręczanie i serdeczne gratulowanie. Nie zabrakło również smacznego poczęstunku dla wszystkich uczestników gali.

Po uroczystości był jeszcze czas na zwiedzanie najważniejszych „perełek” stolicy. Mimo ogromnego upału, wracałyśmy z Warszawy bardzo szczęśliwe i radosne, z przeświadczeniem w sercu, że WARTO CZYNIĆ DOBRO!!!  To był cudowny dzień…

Zofia Szaranek - opiekun