21.04.2024 15:56

Dodano: 2019-05-28, KLASA 4C I 4E WE WROCŁAWIU
Jakby wody było mało pierwszy punkt programu to był Hydropolis – centrum nauki związane właśnie z ... wodą!
Po zapoznaniu się z wszystkimi atrakcjami , rozpoczął się spacer po wrocławskiej starówce. Uczniowie zwiedzili Ostrów Tumski z katedrą, odbyli rejs statkiem po Odrze i podziwiali Stary Rynek. Ciekawym punktem programu okazała się wizyta w świątyni greko – katolickiej, gdzie uczniowie mogli zapalić malutkie świeczki -ofirki i ofiarować modlitwę w dowolnej intencji. Wszystko odbywało się śladami wrocławskich krasnali. Późnym popołudniem uczestnicy wycieczki dotarli do hotelu, gdzie czekała na nich obiadokolacja.
Drugiego dnia , po śniadaniu, uczniowie obejrzeli wystawę Kolejkowo – piękne ruchome makiety i cudowny świat w miniaturze. Zachwytom nie było końca. Następnie, już z panem przewodnikiem, dzieci wjechały na 49 piętro Sky Tower, skąd podziwiały panoramę Wrocławia. Później udali się do Rotundy Wrocławskiej , gdzie mogli zobaczyć wspaniałe dzieło ukazujące bitwę pod Racławicami – Panoramę Racławicką. Ostatnie punkty bogatego programu to przyjemny spacer wśród kwitnących krzewów azalii
– czyli Ogród Japoński, pokaz fontann multimedialnych i Hala Stulecia. Do Wolsztyna uczniowie wracali z bagażem pięknych wrażeń i przeżyć.

Gim 1 Wolsztyn  Gim 1 Wolsztyn  Gim 1 Wolsztyn Gim 1 Wolsztyn Gim 1 Wolsztyn  Gim 1 Wolsztyn Gim 1 Wolsztyn